- Kurortai Turkijos
Daugelis sako, kad Marmaris – pats gražiausias Turkijos pietvakarių pakrantės miestas. Marmaris įsikūręs dviejų jūrų – Egėjo ir Viduržemio – sankirtoje, todėl kurortas vadinamas Turkijos Rivjeros brangakmeniu. Nuostabūs auksiniai paplūdimiai, besitęsiantys visu pajūriu, švelni žydra jūra, nepakartojami gamtos peizažai ir neįprasti senovinio, bet kartu ir šiuolaikiško, miesto kontrastai – puiki vieta poilsiui.
Miestas buvo įkurtas VI a. pr. Kr. ir pavadintas „Fiskos“. Šiaurinėje miesto dalyje, kalno viršūnėje, kur buvo rasta ši gyvenvietė, iki šiol vyksta archeologiniai kasinėjimai. Viešpataujant helenams, miestą užėmė ir valdė Aleksandras Makedonietis. XV a. Marmaris priklausė Osmanų imperijai. Suleimanas Pirmasis 1522 m. atstatė kadaise sugriautą pilį ir iš čia rengė žygį į Rodo salą, kurioje buvo įsitvirtinę kryžiuočiai. Šiandien restauruotame pastate veikia muziejus su nedidele jūrinių eksponatų kolekcija. Kieme galima pamatyti įrašų ir skulptūrų. Vis dėlto, labiausiai lankytojus sužavi uosto ir atnaujintų senųjų graikų namų panorama.
Marmaris, kaip ir daugelis Egėjo jūros pakrantės kurortų, kadaise buvo žavus žvejų kaimelis. Mūsų amžiaus pradžioje čia prasidėjo kurortinės zonos statyba, tačiau viešbučių aukščiui buvo nustatytas apribojimas, o didelė dalis pusiasalio ir šiandien laikoma valstybės draustiniu bei investicijoms uždara teritorija. Taip siekiama išsaugoti natūralų pakrantės grožį.
Marmariui daug žalos padarė 1957 metais kilęs žemės drebėjimas, kuris sugriovė kone visą senamiestį. Šiandien atstatytas miestas tapo aukščiausios klasės kurortu. Jis laikomas viena prestižiškiausių poilsio vietų visoje šalyje. Net Turkijos prezidentai šį kurortą renkasi poilsiui ir įkuria savo vasaros rezidencijas, o pabaigę kadenciją pasilieka čia gyventi.
Pastaraisiais metais Marmaris tikrai pelnytai gavo europietiško kurorto vardą. Senovės istorija itin glaudžiai susijusi su šiuolaikiniu gyvenimu ir pramogomis. Pavyzdžiui, nardymo centrai čia įsikūrę visai šalia pastatų griuvėsių, kurie buvo statyti dar senovės graikų laikais. Iš Marmario uosto šiuolaikiniu greituoju kateriu per kelias valandas galima nukakti iki Rodo salos.
Kaip ir dauguma senovinių Turkijos miestų, Marmaris turi savo senamiestį, pastatytą aplink osmanų tvirtovę. Besigrožint senoviniais, su meile restauruotais nameliais, visur aplinkui galima pamatyti parduotuvėles bei restoranus, atitinkančius įvairiausių turistų skonį.
Marmaris – išvertus iš graikų kalbos reiškia žaižaruojantis ir spindintis. Čia gausu mažų viešbučių, dar vadinamų svečių namais, taip pat viešbučių, skirtų jaunimui. Marmario kurorte gausu ir prabangių aukščiausios klasės viešbučių, kurie savo nepriekaištingu aptarnavimu, paslaugų gausa bei paslaugiu personalu nenuvils net ir išrankiausių klientų. Šimtai parduotuvėlių, restoranų, kavinių, pažintinių turų ir kitų pramogų, neleis liūdėti nė vienam svečiui.
Šio kurorto pakrantės puikiai tinka buriavimui ir kitoms vandens sporto pramogoms, o tai traukia poilsiautojus iš viso pasaulio. Todėl neatsitiktinai jis vadinamas ir vienu kosmopolitiškiausių kurortų. Paplūdimiai, dėl itin ramios ir šiltos jūros, pritraukia būrius maudynių mėgėjų. Dauguma paplūdimių akmenuoti ir gana siauri. Kai kuriuose yra smėlio, tačiau jis tamsokas ir rupus. Iš Marmario galima nuvykti į Kleopatros salą, kurioje yra balto smėlio paplūdimys.
Marmaris garsėja savo jachtų prieplauka, kurioje galima išvysti milijonus kainuojančias jachtas, kuriomis čia atplaukia turtuoliai iš įvairiausių pasaulio šalių. Toje pačioje prieplaukoje įsikūrę geriausi Marmario restoranai, kuriuose, palydint saulę ir besigrožint lėtai pro šalį praplaukiančiomis jachtomis, galima romantiškai pavakarieniauti. Būtina užsukti į boutique stiliaus parduotuvėles ar suvenyrų krautuvėles, kurios įsikūrusios visai čia pat. Miestas turi jau legendomis apipintą „Bar Street“ gatvę, kurioje vienas paskui kitą rikiuojasi naktiniai klubai. Juose jaunimas iš viso pasaulio šėlsta iki pat paryčių. Pėsčiųjų promenada, prasidedanti jachtų prieplaukoje, tęsiasi visa krantine, palei pirmoje linijoje nuo jūros įsikūrusius viešbučius.
Aplink Marmario įlanką yra keletas stambių kurortinių gyvenviečių. Vos už kelių kilometrų nuo Marmario įsikūręs Ičmeleras. Ičmelere esantys viešbučiai labiau tiks ramesniam poilsiui su vaikais. Prie šių viešbučių ir paplūdimiai šiek tiek erdvesni, švaresni nei pačiame Marmaryje. Važinėti į Marmarį taip pat yra patogu, nes reguliariai kursuoja dolmušai (mikroautobusiukai).
Vos už 20 km nuo Marmario serpantininiu keliuku galima nuvykti į žvejų kaimelį – Turunčą, kuriame turistų laukia restoranai, suvenyrų parduotuvės ir keletas viešbučių. Čia viešpatauja tyla ir ramybė. Šis kaimelis puikiai tinka romantikos išsiilgusiems poilsiautojams.
Nuo tarptautinio Dalamano oro uosto iki Marmario kurorto pervežimas autobusu užtruks apie pusantros valandos.
asmeniui:
asmeniui:
asmeniui:
Pereiti prie regiono viešbučių